Customer Experience Specialist (Περιγραφή θέσης εργασίας/Job description)

Customer experience specialist

Περιγραφή

Στο πλαίσιο ενίσχυσης του προσωπικού της, η εταιρεία μας επιθυμεί να εντάξει στο δυναμικό της έναν/μία Customer Experience Specialist με εμπειρία. Αν είστε ένα υπεύθυνο άτομο, προσανατολισμένος στην εξυπηρέτηση πελατών και σας αρέσει να παρέχετε το απαραίτητο service για την εδραίωση της θετικής εικόνας της εταιρείας για την οποία εργάζεστε, ελάτε να σας γνωρίσουμε και, αν τηρείτε τις προϋποθέσεις που θέτουμε, να συνεργαστούμε.

Αρμοδιότητες

Οι αρμοδιότητες που θα έχει ο/η Customer Experience Specialist είναι:

  • Συλλογή, παρακολούθηση και ανάλυση των σχολίων και της εμπειρίας των πελατών για τα προϊόντα της εταιρείας, και πρόταση για βελτίωση αυτών
  • Τακτική επικοινωνία με τα άλλα τμήματα της εταιρείας για σχεδιασμό από κοινού καλύτερης εμπειρίας του πελάτη
  • Εντοπισμός των κενών στην εμπειρία του πελάτη σε όλη τη διαδρομή του, από την αγορά ενός προϊόντος, το service, αλλά και την τυχόν επιστροφή του
  • Προσδιορισμός των αναγκών των πελατών και λήψη κατάλληλων μέτρων για την αποκόμιση θετικών εμπειριών του πελάτη
  • Διαρκής ενημέρωση για τις τάσεις της βιομηχανίας και της αγοράς γενικότερα
  • Καταγραφή τεχνικών ζητημάτων, καθώς και φιλοφρονήσεων και παραπόνων πελατών
  • Ενημέρωση των πελατών σχετικά με τις νέες δυνατότητες και λειτουργίες των προϊόντων

Απαιτήσεις

Ο/η Customer Experience Specialist που θα στελεχώσει την εταιρεία μας θα πρέπει να διαθέτει:

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Προσανατολισμό και εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες τόσο με τους πελάτες όσο και με τους υπόλοιπους εργαζομένους της εταιρείας
  • Ικανότητα στην επίλυση προβλημάτων και διαχείριση τυχόν παραπόνων των πελατών
  • Απολυτήριο λυκείου
  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης στο Μάρκετινγκ ή σε συναφές αντικείμενο θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Καλή γνώση αγγλικών και Η/Υ

Παροχές

Η εταιρεία μας παρέχει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές ανάλογες προσόντων και εμπειρίας
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Ένα άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
Image courtesy of RobinHiggins